bachove kvety bratislava
bachova terapia
KONTAKT

Ing. Viera Cepková
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava - Petržalka

tel: +421918583999 
E-mail: v.cepkova@centrum.sk

Bachova terapia v tehotenstve a po pôrode

Copyright © bachovekvetybratislava.sk  |  Tvorba web stránok
Tvorba web stránok
Obdobie tehotenstva je veľmi dôležitým medzníkom v živote každej ženy. A to nielen kvôli fyzickým zmenám, ale tiež s ohľadom na jej vnútorný postoj k novému životu, ktorý nosí pod srdcom. Práve tento pocit hrá významnú úlohu v tom, ako bude toto nezabudnuteľné obdobie prežívať. Bachovými kvapkami je možné harmonizovať matku počas tehotenstva a účinok Bachových kvetov sa prenesie aj na dieťa, čo prispeje k jeho zdravému vývinu. Počas užívania bachových esencií bude matka menej podliehať psychickým výkyvom, zmenám nálad a stresu. Dieťatko si bude tento pokoj užívať spolu s ňou.

Tým,  že žena počas tehotenstva podlieha častej zmene nálad, tak sa bude aj potreba
konkrétnych Bachových esencií meniť.
Bachove esencie pred pôrodom:

Aspen - Ak pociťujete nejasné vnútorné obavy z toho, čo Vás v priebehu tehotenstva čaká, ako prebehne pôrod, aké bude bábatko, a pod.

Cherry Plum - Ak prežívate silné emócie, ste náladová, mávate pocit, že se sama v sebe nevyznáte a neviete ovládať svoje emócie. Často dokonca aj nechtiac vybuchnete.

Clematis - Ak zrazu strácate kontakt s dennou realitou, žijete iba nadnesenými predstavami, aké to bude, ak sa bábätko narodí. 

Chicory - Ak očakávate neustálu pozornosť svojho okolia a nezištnú pomoc s ohľadom na Vašu graviditu.

Walnut - Tehotenstvo znamená v živote ženy veľkú zmenu. Možno sa s ňou neviete vyrovnať a máte obavy, čo táto zmena prinesie. Walnut vám pomôže túto zmenu prijať a spracovať.

White Chestnut - Pomôže vám ak sa vám počas tehotenstva hmýria hlavou myšlienky a neviete nájsť pokoj mysle.

Olive - Mnohé ženy počas tehotenstva pracujú a cítia sa vyčerpané. Vhodná esencia pre tento prípad je Oliva. Vracia silu a energiu po vyčerpávajúcom dni. Esencia dodáva fyzickú silu, pokiaľ sa žena cíti unavená pribývajúcou telesnou hmotnosťou a hormonálnymi zmenami.

Red Chestnut - Budúca mamička sa vždy obáva o zdravie bábätka. Chce, aby bolo všetko v poriadku a očakáva nervózne výsledky z každého vyšetrenia. Strach o niekoho druhého vám pomôže prekonať Práve Red Chestnut.

Impatiens - Pomáha keď ste netrpezlivá a chcete, aby sa vaše dieťatko narodilo čím sk - Ak máte strach, či tehotenstvo prebehne v poriadku a máteobavy z pôrodu. Pomôže na prekonanie strachu.    

Rock Rose - Pomáha ženám ktoré pri pomyslení na pôrodné bolesti prepadnú panike a hrôze.

Crab Apple  - Mnohé ženy vnímajú zmeny svojho tela počas tehotenstva negatívne, a nepáčia sa sami sebe. Crab Apple vám pomôže pozerať sa na fyzické zmeny svojho tela pozitívne. Pomôže aj budúcim matkám, ktoré v začiatkoch tehotenstva trpia nevoľnosťou.

Rescue Remedy - Pre tehotné ženy je to celkovo užitočná esencia na kolísavé nálady od strachu, cez neistotu až po veľké obavy a netrpezlivoť. Ukľudňuje a dodáva nadhľad v situácii kedy naraz žena nevie, čo má robiť.


Bachove esencie počas pôrodu:

Star of Betlehem - Keď vás prepadnú náhle pôrodné bolesti, ktoré sú pre vás ako šok.

Mimulus - Pomôže vám, keď vás prepadne strach z kontrakcií alebo z pôrodu cisárskym rezom.

Walnut - Samotný pôrod je moment, ktorý nesie so sebou zmenu a tak vám Walnut pomôže, keď sa necítite tak úplne vo svojej koži kvôli tomu, čo sa s Vami deje.

White Chestnut - Pomože ak Vás neustále prenasledujú myšlienky, ako všetko prebehne a ako máte čo najlepšie postupovať, nedokážete sa uvoľniť.

Red Chestnut - Pomôže v situácii ak si neustále robíte strach o dieťatko.

A samozrejme je tu Krízová esencia/Rescue Remedy. Mnoho žien, ktoré pred pôrodom a počas pôrodu užívali Rescue Remedy malo ľahký pôrod a rýchlo sa vyrovnali s popôrodným vyčerpaním. Rescue Remedy môže počas pôrodu znamenať veľmi rýchlu a účinný pomoc. Každý pôrod aj keď prebieha akokoľvek ľahko, je pre ženu a dieťa energetickým šokom a veľkou zmenou. Výbornou esenciou je aj Star of Betlehem/Bledavka okolíkatá. Začnite s užívaním už niekoľko dní pred pôrodom a môžete pokračovať aj niekoľko dní po pôrode, podľa toho ako sa cítite.Bachove esencie po pôrode:

Olive - Keď ste unavená z nočného vstávania k bábätku, vymieňania plienok, kojenia...

Larch - Prepadajú vás obavy,či sa staráte o bábätko dobre ? Pochybujete, či budete dobrá matka ? Larch vám pomôže prekonať tieto pochybnosti a začnete si opäť veriť.

Red Chestnut - Máte prehnaný strach o bábätko ? Nedokážete si užívať toto krásne obdobie, pretože vás neustále prepadá strach, či bude všetko v poriadku ? Red Chestnut vám opäť dodá istotu.

Elm - Užívajte Elm, keď máte pocit, že je toho na vás priveľa. Dodá vám pocit, že všetko dobre zvládate a budete vyrovnanejšia.

Walnut - Keď si neviete zvyknúť na nový životný štýl spojený so starostlivosťou o dieťa

Pine - Ak máte výčitky, že nemôžete bábätko kojiť. Obávate sa, že by to mohlo narušiť váš vťah a cítite sa kvôli tomu vinná.

Mustard - Keď vás náhle prepadajú pocitu smútku a nemáte žiaden dôvod.

Rescue krém - Výborný pomocník na popraskané a podráždené bradavky z kojenia. Obsahuje čistiacu esenciu Crab Apple